Tenis, çok güçlü bir sosyal yaşamı destekleme aracıdır. Yani çocuk, profesyonel sporcu olamasa bile; tenis sporu sayesinde, hem özel hayatına hem de kariyerine yararı olacak ilişkiler kurar…

Tenis, zorluklara karşı sorumluluk almayı öğretir. Kortta tek başınasındır, kazanmanın ya da kaybetmenin tek sorumlusu sizsinizdir. Tenis bireysel bir spor olduğu için takım sporlarında olduğu gibi, sorumluluğu başkalarının üzerine atamazsınız. Bu yüzden, kararlarınızın sonuçlarıyla yaşayabilmeye alışırsınız. Aslında çocuklarınız için istediklerinizden önemli olan kısımlardan biri bu değil miydi?

Tenis, tepkileri kontrol edebilmeyi öğretir. Müsabaka esnasında ne kadar sinirlenseniz de veya aykırı davranışlarda bulunsanız da zarafetinizi, saygınızı ve centilmenliğinizi korumanız gereken bir spordur. Kendinize ne kadar kızsanız da tenis, kuralları gereğince zarafetinizi ve centilmenliğinizi korumanız gereken bir spordur. Sıcağın altında, basit bir hata yaptığınızda; raketinizi fırlatıp bağırabilecekken, bu davranışınızı kontrol etmeyi öğretir size. Bu da toplumda huzurlu yaşamın bir sırrıdır zaten.

Tenis, hızlı ve doğru karar vermeyi öğretir. Kortta top müthiş bir hızla size doğru gelirken, düşünecek çok zamanınız yoktur. Hatalı bir karar aldığınızda, rakibiniz bunu affetmez. Aynı iş yaşamında, rakiplerinizin sizin alacağınız hatalı bir karardan faydalanacağı gibi.

Tenis disiplinli olmayı öğretir. Antrenmanlarınıza ciddi ve sürekli devam etmediğinizde, bunu tenis oynadığınızda hemen fark edersiniz. Bir önceki gece az geç uyuduysanız, korta geldiğinizde performansınızın düştüğünü çok ciddi bir şekilde fark edersiniz. Disiplin, başarılı bir hayat için oldukça önemli bir noktadır.

Çocuklarınızı yaşamları süresince; daha cesur, daha sağlıklı, daha çabuk, daha disiplinli ve hızlı kara verebilen, kendini kontrol edebilen, sorumluluk alabilen, iş ve eğitim yaşamında rakiplerinden daha avantajlı konuma getirebilecek bir spordur tenis.