Tenis Akademisi

Adımızın Anlamı ve Nereden Geliyor

1900 lü yılların başında, toprak zeminlerdeki drenaj ve çamurlaşma problemini bir İngiliz firması, kiremit tozu karışımı kullanarak çözmüş ve böylece, her türlü havada oynanabilen doğal toprak zeminin temelleri ortaya çıkmıştır. Her havaya elverişli anlamına gelen Fransızca “en tout cas” cümlesi ile bu kort türü özdeşleşmiş ve o yıllardan bu yana kullanıla, kullanıla dilimize “antuka” olarak yerleşmiştir.

Antuka Tenis Akademisi

Ülkemizde tenisin gelişimine katkıda bulunmuş, birçok yetenekli çocuğumuzu tenis sporuna kazandırmış ve sunduğu olanaklarla tenisseverlerin yanında olmuştur.

6 toprak, 2 hard kortu bulunan Antuka; ülkemizin en çok toprak korta sahip tenis akademisidir. Kortların çoğunun toprak olması bilinçli bir tercihtir. Tenisin doğal zeminlerinden biri olan toprak, sporcu açısından birçok fayda sağlamaktadır. Profesyonel tenisçiler arasında yapılan anketler de en çok sevilen zeminin doğal toprak kort olduğunu göstermektedir. Ayrıca, kış mevsimi boyunca kortlarımızın tamamı kapanmaktadır. Böylece Antuka, her yaştan tenissevere, yılın 4 mevsimi, her hava koşulunda tenis oynayabilme imkanı sunmaktadır.

Antuka Tenis Akademisi; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tenis sporunun ülkemizde, sporcularımızın ise uluslararası arenada daha iyi yerlere gelmesi için çalışmaya devam edecektir.

Çocuk Tenisi

Antuka Tenis Akademisi’nde, tenis hayatına ilk adımlarını atan genç sporcularımıza, modern eğitim yöntemleri ve materyallerini kullanarak dünya kalitesinde bir eğitim vermeyi amaç edindik. Bu anlayışla çocuklarımız; Tenis Antrenmanı, Fiziksel Antrenman, Mental Antrenman ve Beslenme olmak üzere 4 kategoride planlanmış bir tenis eğitimi almaktadırlar.

Teknik ve taktik çalışmaları içeren Tenis Antrenmanı, çocuklarımızın yaşlarına göre farklılık göstermekte, onların ihtiyaçları ve gelişim düzeylerine göre düzenlenmektedir. Fiziksel Antrenman; hız, kuvvet, esneklik, koordinasyon ve benzeri; Mental Antrenman ise motivasyon, konsantrasyon, kazanma ruhu, rekabet mantığı gibi konularda çocuklarımızın gelişimine katkıda bulunmaktadır. Çocuklarımız, Beslenme çalışmalarıyla da, bir tenis sporcusu olarak doğru ve dengeli beslenmenin yollarını öğrenmektedirler.

Çocuklar için grup derslerimiz hafta içi ve hafta sonu 10.00 – 20.00 saatleri arasındadır.

Yetişkin Tenisi

Kortlar; haftanın her günü 07.00 – 23.00 saatleri arasında tenisseverlerin kullanımına açıktır.

Yetişkinlere özel ders ve grup dersleri verilmektedir. İletişim bölümündeki telefon numaralarımızdan bizi dilediğiniz zaman arayabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.