Cimnastik

Heryerparkour Akademi’de Jimnastik ve Parkur (Parkour) branşlarında uzman antrenörlerimizle her yaş ve seviyede çocuk, genç ve yetişkin sporcularımıza temel düzeyden, profesyonel seviyelere kadar eğitim veriyoruz. Parkur branşında sporcularımızı TCF ve FIG bünyesinde ulusal ve uluslararası yarışmalarına hazırlıyoruz.

Temel Jimnastik ve Hareket: 3 yaş ve üzeri çocuklarımızın, yer değiştirme, denge ve nesne kontrolü gerektiren beceriler ile birlikte, fiziksel uygunluk (dayanıklık, kuvvet, esneklik, vücut kompozisyonu ) ve motor uygunluk (koordinasyon, denge, sürat, çeviklik, güç) yetilerini geliştiriyoruz. Temel Jimnastik Eğitimi’ni tamamlamış öğrencilerimizin, Artistik Jimnastik branşı yer, denge, paralel bar, barfiks ve halka aletlerindeki hareketlerinde uzmanlaşmalarını sağlıyoruz.

Ebeveynli Jimnastik: 2,5 yaş ve üzeri miniklerimiz, ebeveynleri ile beraber motor becerilerinin gelişimi için hazırlanan jimnastik ve oyun programı dahilinde kendileri yumuşak minderlerden oluşan engellerin, tırmanma duvarı ve barlarının tadını keyifle çıkarırken, ebeveynleri ile de kaliteli zaman geçirme fırsatını yakalıyor ve jimnastik sporuna ilk adımlarını atıyorlar

Temel cimnastik eğitiminde yer değiştirme, denge ve nesne kontrolü gerektiren beceriler ile birlikte, fiziksel uygunluk (dayanıklık, kuvvet, esneklik, vücut kompozisyonu ) ve motor uygunluk (koordinasyon, denge, sürat, çeviklik, güç) yetileri geliştirilir.

Temel hareket eğitimi fiziksel hareket yoluyla öğrencinin motor becerilerini geliştirerek, sağlık ve fiziksel performansı iyileştirmeyi amaçlayan bir öğretim metodudur. Temel hareket eğitimi ile öğrenci hareket halinde bedenini daha iyi anlar ve günlük aktivitelerde hareket verimliliğini arttırmakla kalmayıp hem basit hem de karmaşık hareket sorunlarına çözüm üretmeyi de öğrenir.